Svitavy B - FC Jiskra 2008 5:0 (3:0)

V pravém podzimním počasí odcestovalo naše A mužstvo k utkání do Svitav, kde se na hlavním stadiónu utkalo s tamním B týmem. Bohužel sportovně musíme uznat, že na dobře hrájící domácí jsme tentokrát neměli. Ovšem okolnosti utkání jsou až zarážející. Domácí dostal do vedení v 11. min. z pokutového kopu Ryšavý po zahrání ruky Pepy Ježka. Ten se skutečně míče dotkl, ale odrazem od svého těla. Složitost pravidla nebudeme hodnotit. Pokutový kop proměnil Ryšavý 1:0. Ve 20. min. se prosadil Ehrenberger po zaváhání naší obrany - 2:0. Dvě minuty před poločasem pak skóre poskočilo na 3:0, když se do střelecké tabulky zapsal domácí Dürr.

Druhá půle se nesla v podobném duchu jako ta první. Domácí dokázali postupně navýšit skóre až na 5:0 a uštědřili našim hráčům vysokou porážku. Co však je na úrovni krajské soutěže I.A třídy až děsivé, bylo počínání asistenta rozhodčího Škorpíka, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jeho výkon doslova nelze ani hodnotit. Věříme, že s něčím podobným se v této soutěži již nesetkáme a příslušná komise si s tímto asistentem rozhodčího poradí tak, aniž by musel v takovém stavu kazit fotbal.

Svitavy B - FC Jiskra 2008 5:0 (3:0) Branky: 20. a 79. Ehrenberger V., 43. a 64. Dürr, 11. z PK Ryšavý. Rozhodčí: Bouz Tomáš (Luže) - Škorpík Martin (Přibyslav), Vojta Jan (Svratouch). ŽK: 3:5. Diváků: 50. Stadión: Svitavy.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Zezulka Zdenek, Kromichal Karel, Ježek Josef (89. Halanič Radek), Ďuriš Martin (18. Hnátnický Martin), Skoták David, Hnátnický Petr (79. Ptáček Jan), Vyšohlíd Tomáš, Roček Patrik (70. Žabka Rudolf), Wawrzyczek Jan (65. Dušek Filip), Pasker Jakub.