Sokol Tatenice - FC Jiskra 2008 1:2 (0:1)

FC Jiskra 2008 odcestovala z hlediska vývoje situace v tabulce krajské I.A třídy k jednomu z nejdůležitějších zápasů sezóny. V tomto utkání se hrálo tzv. o šest bodů a především o setrvání v dané soutěži. Před utkáním se vzduchem nesla správná fotbalová nervozita, kterou umocnilo i plné hlediště v Tatenicích, kde se tísnilo 350 platících diváků.

Samotné utkání bylo velmi nervózní a ani jeden z týmů nechtěl udělat jakoukoli chybu. Hrálo se o každý metr na hrací ploše a bojovalo se o každý aut. Změna skóre nastala ve 30. min., kdy dostal přihrávku do běhu osamocený Robin Kaplan a v koncovce před gólmanem Herzogem si počínal skvěle - 0:1. Tateniční samozřejmě také hrozili svými průniky a nebezpečnými střelami, ale ty většině případů likvidoval Renda Vyšohlíd v bráně nebo se nevešly do prostoru branky. První poločas tak skončil těsným vedením Jiskry 0:1.

Druhý poločas byl opět v bojovném duchu. Domácí místy zle zatápěli naší obraně, ale bez brankového efektu. Smůlu prolomili v 78. min., kdy se prosadil Petr Knápek a vyrovnal na 1:1. Naši hráči pod tlakem výsledku zvýšili závěrečné úsilí, které nakonec přineslo ovoce. V 83. min. se podruhé prosadil Robin Kaplan a dostal naše fotbalisty opět do vedení - 1:2. Závěr byl značně rozkouskován a více se diskutovalo, než-li by se hrálo. Přesto minuty doklopýtaly do konce a FC Jiskry si odváží z Tatenic tři důležité body do tabulky.

Sokol Tatenice - FC Jiskra 2008 1:2 (0:1) Branky: 78. Knápek P. - 30. a 83. Kaplan. Rozhodčí: Lukášek Jiří (Kameničky) - Pecina Zdeněk (Skuteč), Mrázek Aleš (Chroustovice). Delegát PKFS: Teplý Radek (Vrbatův Kostelec). ŽK: 2:2. Diváků: 350. Stadión: Tatenice.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Halanič Radek (63. Uhlíř Karel), Ježek Josef, Zach Pavel, Kaplan Robin, Dvorský Dan, Vyšohlíd Tomáš, Skoták David, Dušek Filip (84. Wawrzyczek Jan), Hnátnický Martin, Pasker Jakub (71. Zezulka Zdenek).