Jiskra Ústí nad Orlicí B - FC Jiskra 2008 B 5:0 (4:0)

FC Jiskra zajížděla na půdu Ústí nad Orlicí, které se nachází v sestupových příčkách a je tedy pro tento tým více než-li potřebné v současné době si pomáhat hráči z A mužstva. Ani v tomto duelu tomu nebylo jinak.

Posílené B mužstvo Ústí nad Orlicí hrající o důležité body vyrukovalo na naše hráče doslova divoce. Již ve 4. min. dokázal překonat naši obranu a gólmana Vyšohlída Stránský, jenž otevřel skóre zápasu - 1:0. V 9. min. znovu selháváme v obranné činnosti a Petrjánoš zvýšil na 2:0. Ve 21. min. pak sudí Ujec zcela jasný zákrok v pokutovém území domácích na pronikajícího Matoulka vyhodnotí bez píšťalky a všem přítomným je zcela jasné, jak bude další vývoj utkání vypadat. Zde se jednalo o zcela evidentní podražení, za které sudí Ujec nenařídil penaltu a ovlivnil tak další možný vývoj utkání. Jeho pískání v následujících momentech bylo nejen tendenční, ale v rozhodných okamžicích i více jak za hranou pravidel i fér play. Velice sporným okamžikem se stala situace z 31.min., kdy byl opět v pokutovém území sestřelen pronikajácí Vyšohlíd a sudí Ujec jen letmo sdělil, že toto penalta není. Naopak v klidu byl ve 40. min. kdy Kozák zvýšil na 3:0. O tři minuty později opět po hrubce naší obrany zvýšil na poločasových 4:0 Popelář.

O výsledku bylo zcela jasno, přesto sudí Ujec dále evidentně poškozoval náš tým a tendenčně vedl domácí ke zdárnému výsledku. V 73. min. nařídil pokutový kop za běžný zákrok z utkání, který na druhé straně vyhodnotil jako povolený. Pokutový kop proměnil Stránský a upravil na konečných 5:0. Skutečnost, že domácí byli v posíleném stavu lepším týmem nikdo nezpochybňuje, ale výkon sudího Ujce, který svými verdikty ovlivnil výsledek utkání nezůstane zapsán jen v šanonu svazu. Všem týmům, které pojedou do Ústí nad Orlicí přejeme, aby se obrnili pevnými nervy a jejich utkání neřídil opilec sudí pan Ujec!!!

Jiskra Ústí nad Orlicí B - FC Jiskra 2008 B 5:0 (4:0) Branky: 4. a 73.z PK Stránký, 9. Petrjánoš, 40. Kozák, 43. Popelář. Rozhodčí: Ujec Jiří (Pardubice) - Čech Karel (Opatovice nad Labem), Rousek Lukáš (Pardubice). Delegát PKFS: Pavlas Jan (Neratov u Přelouče). ŽK: 2:1. Diváků: 130.Stadión: Ústí nad Orlicí.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Hnátnický Martin, Ježek Josef, Zach Pavel, Kaplan Robin (74. Žabka Rudolf), Dvorský Dan, Vyšohlíd Tomáš (64. Roček Patrik), Dušek Filip (68. Ďuriš Martin), Skoták David, Hnátnický Petr (83. Matoulek Filip), Matoulek Martin (78. Remiáš Roman).