FC Jiskra 2008 - Sokol Rosice nad Labem 2:2 (2:0)

Fotbalisté FC Jiskry 2008 přivítali na stadiónu v Králíkách poslední tým tabulky I. A třídy ze vzdálených Rosic nad Labem. Vstup do utkání vyšel jednoznačně domácím hráčům, když již v desáté minutě šel sám na hostujícího gólmana Kaplan, ale svůj únik neproměnil. O čtyři minuty později se však radoval, když povedenou brankou otevřel skóre dnešního utkání - 1:0. Ve 25. min. bylo ještě veseleji. Prudkou přihrávku dokázal umístit za záda brankáře Kouby Macek a zvýšil na 2:0 pro domácí. Průměrný fotbal pak zažil ještě několik pološancí, ale branky se již nikdo z přítomných na stadiónu nedočkal.

Druhá půle tak veselá z naší strany nebyla. Domácí hráči se ukolébali pohodlným výsledkem. Horko, četná střídání a především 64. min. dali hostům z Rosic naději. Rychlonohý Růžička snížil na 2:1 a i když se zdálo, že domácí mají výsledek i hru pod kontrolou, skutečnost byla nakonec trochu jiná. Pět minut před koncem svůjí druhou brankou vyrovnal Růžička a k překvapení všech ukořistil pro hostující celek bod do tabulky. To, zda-li jim bude stačit k záchraně, ukáží až závěrečná kola.

V neděli 22. května 2022 od 16:00 hod. sehraje naše A mužstvo další mistrovské utkání a to s Tatenicemi na náhradním stadiónu v Albrechticích.

FC Jiskra 2008 - Sokol Rosice nad Labem 2:2 (2:0) Branky: 14. Kaplan, 25. Macek - 64. a 85. Růžička. Rozhodčí: Jureček Michal (Cotkytle) - Kerhát Patrik (Žichlínek), Machka Jonáš (Damníkov). ŽK: 1:2. Diváků: 150. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Kolbe Zdeněk, Ježek Josef, Zach Pavel, Ďuriš Martin (68. Žabka Rudolf), Dvorský Dan, Vyšohlíd Tomáš, Macek Martin (63. Hnátnický Martin), Kaplan Robin, Roček Patrik (50. Hnátnický Petr), Koreň Jan (51. Skoták David).