FC Jiskra 2008 - Sokol České Heřmanice 3:3 (0:3)

Na trávník stadiónu v Králíkách přicestoval favorizovaný tým letošní I. A třídy z Českých Heřmanic. Mužstvo plné hráčů z vyšších soutěží jednoznačně patří k soupeřům, se kterými ostatní týmy budou pouze sporadicky bodovat. Vstup do dnešního duelu však paradoxně vyšel lépe našim hráčům, kteří svojí houževnatostí a odhodláním zaskočili hráče soupeře. Postupem času však kupíme drobné chyby a hosté jich využívají. V 37. min. pak povedenou střelou otvírá skóre tohoto duelu Jirsák - 0:1. O dvě minuty později sporný okmažik vyhodnotí sudí Depeš jako penaltový a z nabídnuté šance zvyšuje na 0:2 Mach. My si vytváříme také dvě vyložené šance, ale bohužel míč ani jednou nekončí za zády gólmana Řeháka. Hořkost první půle pak uzavře nešťastnou tečí Jirka Šmolík, kdy vlastní brankou zvyšuje náskok hostí na 0:3.

Do druhé půle vstupujeme s myšlenkou, že již není co ztratit a pokusíme se hrát tak, jako za stavu 0:0. Hosté zvolnili tempo s vědomím tříbrankového náskoku. Ve 49. min. se uvolnil Jirka Šmolík a snížil na 1:3. I nadále bojujeme, čemuž porozumělo i velmi slušně zaplněné publikum a ženou naše hráče dopředu. V 60. min. pak na kontaktních 2:3 upravuje matador týmu Kuba Pasker. Hráči i všichni přítomní na stadiónu vycítí šanci a ženou nás dopředu. V druhé minutě nastavení pak vytriskne ze všech neuvěřitelná radosk, když Jirka Šmolík vyrovnává na 3:3. Hosté jsou touto brankou hodně rozčarování, ale i přes nervózní závěr s výsledkem již nic nepohnulo. FC Jiskra 2008 si tak připisuje první bod v tomto ročníku do tabulky a svým výkonem určitě vytvořila překvapení tohoto kola. 

FC Jiskra 2008 - Sokol České Heřmanice 3:3 (0:3) Branky: 49., 90.+2. Šmolík, 60. Pasker - 37. Jirsák, 39. z PK Mach, 44. vlastní (Šmolík). Rozhodčí: Depeš Michal (Libchavy) - Šourek Pavel (Čistá), Frank Vojtěch (Čistá). ŽK: 4:2. Diváků: 300. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Kolbe Zdeněk (80. Uhlíř Karel), Kromichal Karel, Ježek Josef, Ďuriš Martin, Vágner František, Šmolík Jiří, Vyšohlíd Tomáš, Roček Patrik, Hnátnický Petr (46. Hnátnický Martin), Pasker Jakub.