FC Jiskra 2008 - SK Polička 2:1 (1:0)

Na fotbalový stadión do Králík přicestovalo sestupem ohrožené mužstvo Poličky, které se v tomto ročníku potýká s množstvím nepříznivých výsledků. Naopak náš celek v domácím prostředí prozatím vždy bodoval a jinak tomu nebylo ani v dnešním utkání. Vstup do zápasu se nám podařil na jedničku. Po rychlé akci dokázal pohotově zakončit Kaplan a již ve 4. min. otevřel skóre utkání - 1:0. V následujících minutách pak na obou stranách přibývalo brankových možností, ale ani jeden z gólmanů nebyl během první půle již překonán. Do kabin se tedy odcházelo za jednobrankového vedení FC Jiskry 2008.

Druhý poločas byl z pohledu diváka mnohem atraktivnější. V 57. min. nejprve udělal radost domácím příznivcům Macek, který zvýšil na 2:0. Ovšem dvoubrankové vedení trvalo pouze čtyři minuty. V 61. min. snížil Zahoran na 2:1. V závěru utkání pak přibývalo zákroků, které sudí ocenil množstvím žlutých karet, přičemž hostující Mužík po dvou žlutých musel za červenou kartu předčasně pod sprchu. Na výsledku se nic již nezměnilo a tak si FC Jiskra 2008 připsala tři body do tabulky za výhru 2:1 a v tabulce I. A třídy se dělí s Přeloučí a Letohradem B o třetí až páté místo tabulky.

Za týden pak zajíždíme k mistrovskému utkání do Dolního Újezdu, kde je utkání na programu v neděli 8. května 2022 od 16:30 hod.

FC Jiskra 2008 - SK Polička 2:1 (1:0) Branky: 4. Kaplan, 57. Macek - 61. Zahoran. Rozhodčí: Stárek Jiří (Holice) - Zbudim Filip (Pardubice), Bednář František st. (Rychnov nad Kněžnou). Delegát PKFS: Šimek Zdeněk (Ústí nad Orlicí). ŽK: 4:5. ČK: 0:1 (90. Mužík). Diváků: 150. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Ďuriš martin (87. Hnátnický Petr), Ježek Josef, Zach Pavel, Dvorský Dan, Roček Patrik (56. Kolbe Zdeněk), Skoták David (65. Koreň Jan), Šmolík Jiří, Vyšohlíd Tomáš (77. Hnátnický Martin), Macek Martin, Kaplan Robin.