FC Jiskra 2008 - FK Proseč 2:2 (1:0)

Dlouhých deset zápasů čekalo naše A mužstvo na první bod v tomto ročníku krajské I.A třídy. Tentokrát se podařilo proti týmu z Proseče, se kterým se naši fotbalisté rozešli smírně 2:2. V úvodu zápasu jsme hosty zaskočili aktivní hrou, ze které nakonec pramenila i vedoucí branka z 11. min. v podání Tomáše Vyšohlída. Náš tlak stále pokračoval a kdyby proměnil svůj únik sám proti gólmanu Novotnému znovu Tomáš vyšohlíd, mohlo být mnohem veseleji. Bohužel hostující brankář si s touto naší šancí poradil skvěle. Hosté následně vyrovnali hru a začalo se doslova bojovat. Obě mužstva se dostala v první půli do několika slibných šancí, ale ani jednu nedokázali proměnit. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Druhý poločas jsme začali opět aktivně, ale další branku z tohoto netěžíme. Od 55. min. pak převzali režii hosté, kteří nám silně potali hlavami. V 60. min. pak dokázal prosečský Mareš vyrvonat na 1:1 a dostal našeho soupeře do hry. O tři minuty později bylo ještě hůř. Klíma dokázal vsítit druhou branku a rázem otočil stav zápasu na 1:2. Naši se však nevzdali a snažili se o vyrovnání. To se podařilo pěknou střelou v podání Honzy Wawrzyczky, který vyrovnal v 71. min. na 2:2. Z hřiště se pak vytratil fotbal a spíše se jen bojovalo. Nervózní závěr však další branku nepřinesl a domácí FC Jiskra si připsala první bod do tabulky.

FC Jiskra 2008 - FK Proseč 2:2 (1:0) Branky: 11. Vyšohlíd T., 71. Wawrzyczek - 60. Mareš T., 63. Klíma. Rozhodčí: Filipi Vojtěch (Skuteč) - Flídr Jan (Skuteč), Kodýdek Tomáš (Vysoké Mýto). ŽK: 4:4. Diváků: 120. Stadión: Červená Voda.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Zezulka Zdenek (67. Uhlíř Karel), Ježek Josef, Zach Pavel, Halanič radek (77. Ďuriš Martin), Hnátnický Martin, Šmolík Jiří, Dušek Filip (56. Wawrzyczek Jan), Vyšohlíd Tomáš, Matoulek Martin (86. Žabka Rudolf), Hnátnický Petr (64. Roček Patrik).