FC Jiskra 2008 - FK Přelouč 2:1 (0:0)

FC Jiskra 2008 přivítala na stadiónu v Králíkách velmi vzdálené mužstvo z Přelouče. Oba celky se nacházely před tímto utkáním na stejném bodovém zisku 13ti bodů, proto výsledek mohl jeden tým katapultovat do předních příček tabulky I. A třídy. V prvním poločase se z počátku obě mužstva dost poznávala, ale postupem času herní převahu získali hosté. Ti si také vytvořili několik slibných brankových příležitostí, které však nedokázali zakončit přesně. Svůj díl úspěchu měl v prvním poločase také gólman Vyšohlíd, který nepustil žádný střelecký pokus za svá záda. Naši hráči nedokázali dobře kombinovat tak, aby přehrávali pozornou obranu hostí, i když občas také nebezpečně zahrozili. Přesto branka v prvním poločase k vidění nebyla.

Druhá půle byla pro diváky, kterých i v chladnějším počasí přišlo velké množství, mnohem pohlednější. V 63. min. se k nevoli domácích prosadil hostující Voženílek a otevřel skóre utkání - 0:1. Snaha o brzké vyrovnání byla znatelná. V 75. min. rozjásal prokřehlé diváky Šmolík, který srovnal stav utkání na 1:1. Když se vše chílilo k závěru a remízový stav pro oba celky vyzněl spravedlivě, dostal míč za záda dvaapadesátiletého gólmana Rokyty míč Šmolík a svojí druhou brankou, nyní v 90. min., doslova vystřelil tři body domácímu týmu.

Za týden pak čeká naše A mužstvo velmi těžké utkání, kdy zajíždí do Libišan na půdu lídra soutěže. Utkání má stanovený výkop na sobotu 16. října 2021 od 14:30 hod.

 

FC Jiskra 2008 - FK Přelouč 2:1 (0:0) Branky: 75. a 90. Šmolík - 63. Voženílek. Rozhodčí: Štěrba Jaroslav (Svitavy) - Jureček Michal (Cotkytle), Šourek Pavel (Čistá). ŽK: 2:3. Diváků: 250. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Kolbe Zdeněk, Dvorský Dan, Zach Pavel (58. Uhlíř Karel), Makar Jaroslav, Skoták David (64. Pasker Jakub), Ježek Josef, Hnátnický Martin (54. Roček Patrik), Vyšohlíd Tomáš (46. Ščambura Maxmilián), Šmolík Jiří, Hnátnický Petr (61. Ďuriš Martin).