FC Jiskra 2008 B - Fotbal Žichlínek B 3:1 (0:1)

B mužstvo sehrálo utkání s B týmem Žichlínka v Červené Vodě v atipickém nedělním čase, kdy byl výkop posunut již na 12 hod. z důvodu přejezdu fanoušků k utkání A týmu do nedalekých Tatenic. První půle, která se odehrála za úmorného tepla přinesla několik zajímavých šancí na obou stranách. Jediný úspěch však zaznamenali hosté, kteří potrestali špatnou rozehrávku našich hráčů a úprk osamoceného Moravce skončil úvodní brankou utkání - 0:1. V 30. min. se dostal do hlaviškového zakončení Kuba Pasker, ale gólman Hrabíček byl na svém místě. V závěru si pak vytvořil zajímavou brankovou příležitost Martin Ježek, ale ani jeho pokus za zády hostujícího gólamana neskončil.

Druhý poločas jsme však otevřeli na výbornou. Hned z prvního většího závaru před hostující brankou se nejlépe orientoval Míra Bednář a vyrovnal na 1:1. Tlak domácích hráčů stále stupňoval, ale v koncovce to stále vázlo. Až 78. min. přinesla divákům radost, když se krásnou dalekonostou střelou, jenž se otřela lehce o levou tyčku, trefil Kuba Dzura - 2:1. Hosté zbraně nesložili a stále prověřovali pozornost Martina Opravila v brance. Ovšem bez úspěchu. Rozhodnutí pak přišlo v samotném závěru, když v první nastavené minutě zakončil svůj průnil Ruda Žabka a upravil na konečných 3:1 pro Jiskru B.

Tímto výsledkem jsme se katapultovali na první místo tabulky okresního přeboru III. třídy, ze kterého budou postupovat výše týmy z první a druhé pozice.

FC Jiskra 2008 B - Fotbal Žichlínek B 3:1 (0:1) Branky: 47. Bednář, 78. Dzura, 90.+1. Žabka - 21. Moravec. Rozhodčí: Valášek František (Ústí nad Orlicí) - Koukol Martin (Ústí nad Orlicí), Němeček Lukáš (Dolní Čermná). Delegát OFS: Pavlas Jiří (Červená Voda). ŽK: 1:2. Diváků: 100. Stadión: Červená Voda.

Sestava FC Jiskry B: Opravil Martin - Matoulek Filip (29. Kromíchal Karel), Uhlíř Karel, Žabka Rudolf, Ježek Martin (46. Bednář Miroslav), Dzura Jakub, Wawrzyczek Jan, Zezulka Zdenek, Pasker Jakub (46. Musil Pavel), Vágner František, Remiáš Roman (81. Oulehla David).