FC Jiskra 2008 - 1. FC Žamberk 1:1 (0:1)

Vzdálenostně nejbližším týmem pro náš celek je mužstvo ze Žamberka, které zavítalo na trávník do Králík v rámci 18. kola krajské I. A třídy. Utkání mělo vysoký náboj, kterému podlehli hráči, realizační týmy, rozhodčí i diváci. Bitva o každý míč však nakonec skončila zaslouženou remízou 1:1. V prvním poločase patřila první desetiminutovka našim bravám. Ovšem bez jakéhokoli gólového efektu. Poté převzali režii zápasu hosté, kteří byli mnohem úspěšnější. Ve 30. min. dokázal překonat gólmana Vyšohlída hostující Huška a Žamberk tak poslal do jedno brankového vedení. Naši se po inkasovaném gólu dlouho hledali a potřebný impuls nalezli po poločasové přestávce. Vítr v kabině doslova vnesl novou krev do hry a najenou nás bylo všude plno. Hosté se snažili spíše bránit těsné vedení, což se jim nepodařilo. V 74. min. dokázal vyrovnat na 1:1 Šmolík a slušně zaplněné ochozy radostně tleskaly. I když závěr byl hodně hektický a sudí měli plné ruce práce, další branka již nepadla. Z derby zápasu si tedy připisují oba týmy bod za remízu 1:1.

Toto utkání bylo pojato jako benefiční a výtěžek ze vstupného i finanční dary hostů byly odeslány na transparentní účet neziskové organizace Sdružení Neratov https://www.donio.cz/deti-neratov na podporu zakoupení dopravního prostředku pro postižené děti.
Celková suma byla nakonec klubem zaokrouhlena na 13 000,- Kč - všem dárcům děkujeme.

FC Jiskra 2008 - 1. FC Žamberk 1:1 (0:1) Branky: 74. Šmolík - 30. Huška J. Rozhodčí: Zeman Josef (Holice) - Štancel Miroslav (Dolní Roveň), Zerzán Miloš (Vysoké Mýto). Delegát PKFS: Schmeiser Kamil (Dolní Roveň). ŽK: 0:4. Diváků: 220. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Kaplan Robin, Zach Pavel, Ježek Josef, Dvorský Dan, Roček Patrik (76. Hnátnický Petr), Skoták David, Vyšohlíd Tomáš (46. Koreň Jan), Hnátnický Martin (46. Kolbe Zdeněk), Macek Martin (46. Ďuriš Martin), Šmolík Jiří.