Jablonné nad Orlicí - FC Jiskra 2008 2:0 (0:0)

A mužstvo vstoupilo do nového ročníku krajské I. A třídy porážkou v Jablonném nad Orlicí. Utkání mělo zcela odlišný vývoj oproti poslednímu vzájemnému zápasu, kde jsme zcela propadli ve všech herních činnostech. Tentokrát pevná obrana nepřipouštěla větší komplikace a pokud se domácí dostali do zakončení, vše řešil v brance pozorný Randa Vyšohlíd. Naši útočníci také nezaháleli a několikrát během první půle prověřili připravenost domácího brankáře Kyryka. Branek se přítomní diváci dočkali až v druhém poločase.

Dlouhé minuty vypadalo, že utkání skončí bez branek, ale nakonec jablonecký Matějka našel cestu, jak dostat míč za záda našeho gólmana. V 77. min. pat otevřel skóre utkání 1:0. Nám nezbylo nic jiného, než-li vrhnout všechny síly do útoku a pokusit se s výsledkem ještě něco udělat. Díky enormní snaze o vyrovnání jsme nekladli zvýšenou pozornost obraně a ta v 88. min. kapitulovala podruhé po přesném zásahu Václavka – 2:0. Úvodní utkání tedy našim barvám příliš nevyšlo, ale dlouhá sezóna je na začátku a na předvedeném výkonu se dá určitě najít spousta pozitivního.

Jablonné nad Orlicí – FC Jiskra 2008 2:0 (0:0) Branky: 77. Matějka, 88. Václavek. Rozhodčí: Mrázek Aleš (Chroustovice) – Lukášek Jiří (Kameničky), Vojta Jan (Svratouch). Delegát PKFS: Blažek Zdeněk (Sezemice). ŽK: 1:2. Diváků: 350. Stadión: Jablonné nad Orlicí.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René – Hnátnický Martin, Ježek Josef, Zach Pavel, Kaplan Robin (71. Uhlíř Karel), Dušek Filip, Skoták David, Roček Patrik (77. Zezulka Zdeněk), Šmolík Jiří (89. Dzura Jakub), Matoulek Martin, Wawrzyczek Jan (81. Ďuriš Martin).