FC Jiskra 2008 - SK Zámrsk 1:3 (0:2)

Hráči FC Jiskry 2008 se představili v prvním domácím utkání nového ročníku, kdy přivítali tým Zámrsku. Utkání pro nás začalo velmi nešťastně, když hned v první minutě inkasujeme z kopaček Jiráského – 0:1. Utkání v následujících minutách přineslo tolik emocí, co snad za celý předešlý ročník nebylo dohromady. Nutno dodat, že největší zásluhu na vyhroceném utkání měl hlavní rozhodčí pan Frank, který zápas nezvládl a svým výkonem zcela jednoznačně nestačil na úroveň krajského fotbalu. V 15. min. se dostal do pokutového území rychlonohý Kaplan a zákrok, který byl zcela evidentní na tohoto hráče sudí netrestá. Zcela jasný pokutový kop zmatený sudí nenařizuje a tímto vnese po zbytek celého utkání do hry tolik nervozity a emocí. Ve 27. min. dojde k další kontroverzi, kdy si hostují hráč posune míč rukou, sudí opět nepíská a zkamenělá obrana nechá hostujího Rožka vstřelit druhou branku.


Po změně stran emoce dále pokračují. Rozhodčí v těchto okamžicích vůbec utkání nezvládá, otáčí zákroky proti obou týmům a zmatek pouze graduje. Na hrací ploše vznikají strkanice a utkání se kouskuje místo samotné hry. V 54. min. pak hosté znovu zvyšují své vedení na 0:3, kdy brance opět předcházel nedovolený zákrok. Aby nebylo všemu dost, v 66. min. nařizuje pro domácí pokutový kop, který byl naopak po běžném zákroku. Tímto rozdráždil i hostující celek. Opět dochází k dalším konfrontacím mezi hráči na hrací ploše, z čehož si nakonec odnese červenou kartu v 80. min. hostující Novák. A závěr, k tomu se raději nebudeme vyjadřovat. Něco takového, co předvedl sudí Frank do fotbalu nepatří a nechceme to. Zcela jasně ovlivněné utkání, kdy svými výroky pan Frank poškodil domácí i hostující celek.

 

FC Jiskra 2008 – SK Zámrsk 1:3 (0:2) Branky: 66. z PK Matoulek – 1. a 54. Jiráský, 27. Rožek. Rozhodčí: Frank Vojtěch (Čistá) – Hájek Michal (Svitavy), Jureček Michal (Cotkytle). Delegát PKFS: Halva Radek (Litomyšl). ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (80. Novák). Diváků: 200. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René – Hnátnický Martin, Ježek Josef (44. Ďuriš Martin), Zach Pavel, Uhlíř Karel, Kaplan Robin (63. Zezulka Zdenek), Dušek Filip (88. Žabka Rudolf), Skoták David, Roček Patrik (69. Dzura Jakub), Vyšohlíd Tomáš, Matoulek Martin.