FC Jiskra 2008 - Luže 3:0 (0:0)

FC Jiskra 2008 hostila v posledním domácím utkání ročníku 2022/2023 na stadiónu v Králíkách tým z Luže, kde se hrálo prakticky o vše. Za příjemného letního počasí, před slušně zaplněným hledištěm předvedli naši fotbalisté výkon, který přinesl tři důležité body.

Ty se však nevytvořily snadno. V prvním poločase se oba týmy dlouhé minuty poznávaly. Nikdo nechtěl udělat chybu a hra odpovídala opatrnému pojetí z obou stran. Více se tedy taktizovalo, než-li by se hráči pouštěli do bezmyšlenkovitých útočných akcí. Pro diváky tento typ fotbalu nebyl příliš pohledný, ale vzhledem k důležitosti utkání se dalo očekávat, že ani jeden z trenérů nebude po hráčích chtít něco jiného. První poločas tedy skončil bez branek i bez větších příležitostí na obou stranách.

Druhý půle byla pro naše barvy přece jen zajímavější. V 59. min. se uvolnil před brankou Luže osamocený Tomáš Vyšohlíd a přihrávku z pravé strany bez větších problémů uklidil za záda gólmana Zelingera - 1:0. Postupem času se hosté snažili o vyrovnání, ale to se jim nedařilo. Ba naopak naši hráči využívali skulinek v obraně hostí a dále prověřovali pozornost brankáře Luže. Rozhodující se stala 77. min., kdy se do pokutového území dostal Martin Matoulek a jeho podražení vyhodnotil sudí Škorpík jasně - nařídil pokutový kop. Ten proměnil Dan Dvorský a upravil na 2:0. Závěr byl opět hektický, ale klid přinesl druhý nařízený pokutový kop v 85. min., který proměnil sám faulovaný hráč, tedy Martin Matoulek a stanovil tak podobu konečného výsledku na 3:0.

FC Jiskra 2008 - Luže 3:0 (0:0) Branky: 59. Vyšohlíd T., 77. z PK Dvorský, 85. z PK Matoulek. Rozhodčí: Škorpík Martin (Přibyslav) - Kodádek Tomáš (Vysoké Mýto), Svoboda Jan (Choceň). Delegát PKFS: Schmeiser Kamil (Dolní Roveň). ŽK: 0:3. Diváků: 304. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Zach Pavel, Dvorský Dan, Šmolík JIří (44. Ďuriš Martin), Ježek Josef, Vyšohlíd Tomáš, Dušek Filip, Matoulek Martin (89. Zezulka Zdenek), Kaplan Robin, Hnátnický Martin, Skoták David.