TOPlist

Mistrovské utkání mužů
FC Jiskra - Sokol Opatovec 5:0 (4:0)

FC Jiskra 2008 se rozloučila s podzimní částí sezóny 2017/2018 výhrou na domácím stadiónu v Králíkách s týmem Sokola Opatovec 5:0. V tabulce krajské I.B třídy přezimuje na šestém místě.

V dohrávce 12.kola krajské I.B třídy přicestoval na stadión do Králík tým Sokola Opatovec.

Ani jeden z týmů nepředpokládal, že by se tento zápas mohl odehrát v takto pozdním termínu, a tak sestavy obou týmů zaznamenaly značné změny. Vstup do zápasu patřil jednoznačně domácímu týmů. Ten od úvodního hvizdu začal diktovat tempo hry, se kterým si hosté nedokázali poradit. V 10.min. zahrává FC Jiskra přímý volný kop, kdy hostující brankář vyrazí tvrdou střelu Pařízka před sebe a pohotový Matoulek míč bez problémů uklízí do sítě - 1:0. Domácí hráči si v následujícíh minutách vytvářejí jednu šanci za druhou, ale gólman Konejl předváděl dobré zákroky. Ve 32.min. si chytře naběhl na centrovaný míč Vyšohlíd a přesnou střelou zvyšuje na 2:0. Za sedm minut se skóre znovu změnilo, když se hlavou prosadil nehlídaný Matoulek - 3:0. V závěru první půle pak dokonal hattrick v tomto utkání, když dokázal upravit na poločasových 4:0.

O výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Druhá půle tak byla mnohem pomalejší a zápas se spíše dohrával. Občas se podařilo domácím přišpendlit hostující hráče před svoji bránu, ale množství ohů i střel své místo v brance nenašlo. V 71.min. pronikal do pokutového území Dvorský, kterého prakticky na dvakrát nedovoleně zastavil domácí obránce a sudí Jan Lukes neměl jinou možnost, než nařídit pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Pařízek a zvýšil tak náskok ve skóre na 5:0. Závěrečná dvacetiminutovka se nesla doslova jen v čekání na závěrečný hvizd.

FC Jiskra tak přezimuje v tabulce krajské I.B třídy - skupiny B na šestém místě s 20ti body.

FC Jiskra 2008 - Sokol Opatovec 5:0 (4:0) Branky: 10., 39. a 44.Matoulek, 32.Vyšohlíd, 71.z PK Pařízek. Rozhodčí: Lukes Jan (Choceň) - Depeš Michal (Libchavy), Pavlas Jiří (Červená Voda). ŽK: 1:1. Diváků: 100. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Opravil Martin - Jireš Karel, Paulus David, Halanič Radek, Dvorský Dan, Dušek Josef, Koreň Jan (48.Hlava Jiří), Pařízek Jaroslav, Vyšohlíd Tomáš, Málek Tomáš, Matoulek Martin.

Sestava Opatovce: Konejl Tomáš - Merkuda Jan (46.Ševčík Jakub), Lampárek Jan, Lampárek Jiří (46.Štěrba Dominik), Štěpánek Stanislav, Drábík Emil, Sivák Michal, Milota Radek, Rada Milan, Dostál Petr, Polák Michal.