FC Jiskra 2008 - Svitavy B 2:0 (0:0)

A mužstvo FC Jiskry 2008 odehrálo poslední mistrovské utkání krajské I.A třídy v tomto roce na stadiónu v Králíkách proti týmu Svitav B. Utkání bylo předehrávkou prvního jarního kola, což znamená, že si naši fotbalisté nesou do jarní části již tři získané body. Docílit jich však nebylo jednoduché. Ve čtvrtek se oba celky potkali poprvé, kdy Svitavští dokázali zvítězit 3:1 a nyní sehráli odvetu.

V prvním poločase byla hra značně vyrovnaná, i když si oba týmy vytvořili několik slibných brankových příležitostí, gólové radosti se nikdo nedočkal. Největší senzací pak bylo nařízení pokutového kopu pro hosty za hru rukou, kterou si zjevně Martin Hnátnický nastřelil při odkopu, což dle současného výkladu pravidel již rukou není. Přestoji rozhodčí Bednář chybně nařídil, ale hosté poskytnutou výhodnou pohrdli. Penaltu neproměnili.

Po změně stran se ke slovu dostali naši hráči a udělali radost prohřehlému pobliku. Ve 49. min. dokázal otevřít skóre zápasu Petr Hnátnický - 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale s postupem času byli spíše nervózní, než-li by se soustředili na samotný fotbal. Na obou stranách přibývalo žlutých karet, což dokazovalo o vyrovnanosti zápasu a těsném vedení domácích hráčů. Rozuzlení v utkání přišlo v 85. min., kdy Radek Halanič dokázal dorazit míč do brány gólmana Ťapajáka a zvýšil na 2:0. Závěr utkání se stále zbytečně nervózně dohrával, ale změna na stavu skóre již nepřišla. FC Jiskra 2008 tak zvyhrála 2:0 a přezimuje díky horšímu skóre na sedmém místě se ziskem 22 bodů (stejný počet bodů mají také na pátém místě Ústí nad Orlicí B a šestá Přelouč).

FC Jiskra 2008 - Svitavy B 2:0 (0:0) Branky: 49. Hnátnický P., 85. Halanič. Rozhodčí: Bednář František ml. (Rychnov n. K.) - Pinkava Lukáš (Sopotnice), Bednář František st. (Rychnov n. K.). Delegát PKFS: Habrda Miroslav (Česká Třebová). ŽK: 5:6. Diváků: 150. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Vyšohlíd Dan, Zach Pavel, Makar Jaroslav, Kolbe Zdeněk (89. Žabka Rudolf), Hnátnický Martin (87. Jireš Karel), Ježek Josef, Vyšohlíd Tomáš, Hnátnický Petr (73. Halanič Radek), Roček Patrik (82. Vágner František), Pasker Jakub (46. Ďuriš Martin).

FC Jiskra 2008 děkuje všem fanouškům, příznivcům a lidem, kteří během podzimních zápasů podporovali náš klub a fotbal v této oblasti. Budeme se na Vás těšit i v jarní části sezóny a věříme, že si v hojném počtu opět najdete cestu na naše fotbalové stadióny. DĚKUJEME.